1978 yılında İstanbul’da doğdu. 2001 yılında İstanbul Üniversitesi Biyoloji/Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümünden mezun oldu.

1998 yılında Ulkar Holding/Nobel İlaçta iş hayatına başladı.

2004 - 2011 yılları arasında Türkiye'nin ve Dünyanın önde gelen ilaç firmasında District Manager ve Eğitim Sorumlusu olarak çalıştı. Kadro revizyonu ve genişletilmesi sırasında ekip oluşturulması çalışmalarına liderlik etti. Ürün lansman ve pazarlama stratejilerinin oluşturulması çalışmalarına seçilerek ulusal pazara çıkacak yeni ürünlerin stratejilerinin oluşturulmasında katkı sağladı. Performans değerlendirme sistemlerinin geliştirmesi, iş geliştirme konularında bir çok çalışmada bulundu. Ayrıca kendisine bağlı olan satış pazarlama ekibine liderlik yaptı. Bu sırada ekibi ile birlikte bir çok ödül almaya hak kazandı. Kadrosunun neredeyse yarısını farklı departmanlara yönetici olarak geliştirerek firmasının gelişimine katkıda bulundu.

2012 sonrasında kariyerine yeni bir yön çizerek Kimya Sanayinde faaliyet gösteren iki farklı firmada Satış Pazarlama Yöneticisi olarak çalıştı. Uluslararası kimyasal hammadde ticaretinin yanı sıra, pazara yeni girecek ürünlerin belirlenmesi amacıyla bir çok pazarlama aktivitesi planladı. Bütçe planlanması ve uygulanmasında çalışmalarını yaparak her yıl çift haneli rakamlarda büyümeler sağladı. Çalıştığı firmalarda Lojistik-Planlama-Müşteri finansal risk değerlendirmelerini yaptı.

ŞehmusRahmanalıEvli ve bir kız çocuk babasıdır. R/C Model Uçaklar ve Profesyonel Fotoğrafçılık ile ilgilenmektedir.

Uzmanlık Alanı: Satış ve Pazarlama, Yaratıcı Satıcılık,Yeniden Yapılanma, Organizasyonel Gelişim, Saha Operasyonları,Marka ve Ürün Yönetimi, Ekip ve Takım Ruhu Çalışmaları, Yüksek Performans için Koçluk, Personel seçimi, Motivasyon çalışmaları, Raporlama Sistemlerinin Kurulması, SAP Key User.