Ege Üniversitesi, İşletme Fakültesi, Pazarlama bölümünden mezun olmuş ve İngiltere’de dil eğitimi almıştır.

İş hayatına Ege bölgesinde Turizm ve Perakende sektörlerinde özellikle otomobil yedek parça toptan-perakende mağazalarına listeyle satış-plasiyerlik yaparak başlamıştır. Bu profesyonel hayata hazırlık amaçlı pazarlama ve satış görevlerinden sonra, otomotiv ve beyaz eşya yan sanayi için yedek parça imalatı yapan Er-Bi Yedek Parça San.ve Tic. Ltd. ’de sırasıyla, Satış temsilciliği, Pazarlama uzmanlığı, Muhasebe yönetmenliği ( satın alma, ithalat, ihracat, personel, bordro ve finansman konularında aktif olarak 18 dönem bilanço, 8 dönem toplu iş sözleşmeleri ), Bayii koordinatörlüğü, İşletme ve fabrika müdürlüğü, Mali ve idari işlerden sorumlu Genel Müdür yardımcılığı olarak yönetimin her kademesinde birinci derece imza yetkisine sahip olarak yaklaşık 20 yıl görev yapmıştır.

Aynı sektörde tedarikçi olarak yaklaşık 10 yıl proje geliştirmiş, muhasebe, kalite, yeni fabrika organizasyonu, yurtiçi, bayiler, yurtdışı lisans ve distribütörlük teşkilatlarının kurulmasında tek yetkili olarak görev yapmıştır. 1998 yılında İthalat ağırlıklı satış ve üretim yapan Altın Yatak A.Ş.’nin Satış ve Pazarlama Koordinatörü olmuş, AVM mağazalar, Showroomlar, yurtdışı markaların lansmanı, müşteri eğilimleri, satış strateji ve planlamaları ağırlıklı Sauder, La-z-boy, LaCrosse, England corsair, Sealy, Dunlopillo gibi markaların satış ve pazarlamasından sorumlu olarak 2012 yılı sonuna kadar görev yapmıştır.

2015 yılından bu yana kurucusu olduğu Mabed Eğitim ve Yönetim Danışmanlığı firmasıyla başta orta ölçekli aile şirketleri olmak üzere pek çok kurum ve kuruluşa yönetim, satış ve inovasyon eğitimleri vermektedir. 2003 yılında bu yana çeşitli üniversitelerde – Yeditepe, ODTÜ- ve işyerlerinin eğitim kurumlarında işletme-iletişim dersleri vermektedir. Halen Yeditepe Üniversitesinde, Bütünleşik Pazarlama İletişimi, pazarlamada yeni trendler ve pazarlamada ileri düzey seminer çalışmaları ve yeni Ekonomi (dijital ekonomi), satış geliştirme stratejileri yüksek Lisans programı derslerini okutmaktadır.

NLP master practitioner ve ICF Akredite Koç sertifikalarına sahiptir.