1973 yılında Mersin de doğdu. Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdikten sonra Aksaray da Sağlık Bakanlığı bünyesinde hekim olarak çalışmaya başlamıştır.

2002 yılında Kardiyovasküler ve Diabet alanlarında faaliyet gösteren sektörde lider konumda olan Servier İlaç ve Araştırma Şirketinde Satış-Pazarlama departmanında 2012 yılına kadar çalışarak Satış hedeflerini gerçekleştirilmesi için Pazarlama departmanı ile birlikte çalışmış, yarattıkları stratejiler sayesinde bir çok başarılara imza atarak Şirketin büyümesinde katma değer sağlamıştır.

2013 yılından itibaren Tepe Grubu bünyesinde iş yeri hekimliği yapmaktadır. Bu görevde bulunduğu süre içersin de tüm çalışanlara İlk Yardım Eğitimi, Hijyen Eğitimi(Gıda Endüstrisine), Ergonomi Eğitimi, Psikososyal Risk etmenleri, İlaç Firmalarının satış kadroları için Medikal ve Satış Teknikleri Eğitimleri vermektedir.

Üç çocuk babası olan Bülent Aşıcı profesyonel olarak rüzgar sörfü ve kayak yapmaktan ve dünyanın farklı ülke ve şehirlerine seyahat etmekten hoşlanıyor.